logo Salon Royals

Terapia ozonowa

Częste zabiegi stylizacyjne, koloryzacja, rozjaśnianie, stres, zanieczyszczone powietrze, intensywne promieniowanie słoneczne i wiele innych czynników mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszych włosów.

Zabiegi ekskluzywne

Jeśli zależy Ci na szybszych efektach regeneracji Twoich włosów, zachęcamy Cię do skorzystania z terapii ozonowej. Profesjonalny salon fryzjerski Royal’s oferuje zabiegi regeneracyjne w ozonowej saunie parowej. Na czym polega terapia ozonowa?

Terapia ozonowa zbawieniem dla Twoich włosów!

 

Jeśli Twoje włosy są przesuszone, wyraźne zniszczone, mają rozdwajające się końcówki i straciły naturalny blask, musisz zadbać o ich właściwą regenerację. Pierwszym istotnym punktem będzie właściwa codzienna pielęgnacja, do której przydadzą się profesjonalne kosmetyki. Dobry szampon to podstawa, warto go oczywiście stosować razem z odżywką z tej samej serii. Zapytaj obsługę salonu, która doradzi Tobie najlepsze kosmetyki dla Twych włosów. Kolejnym i bardzo ważnym krokiem w regeneracji włosów jest terapia ozonowa.

Terapia Ozonowa – na czym polega?

Przed zabiegiem ozonowania włosy są dokładnie myte. Chodzi o to, aby usunąć z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz resztki kosmetyków do stylizacji. Po myciu na włosy nakłada się odpowiednie kosmetyki regeneracyjne i odżywcze. Do tych zabiegów regeneracyjnych nadają się zwłaszcza kosmetyki fryzjerskie, które pomagają w odbudowie struktury włosa. Po naniesieniu odżywki siadamy pod sauną do włosów, która wyposażona jest w specjalną kopułę. Następnie zaczyna wydobywać się para wodna oraz ozon, które mają dobroczynne działanie na nasze włosy. Podczas zabiegu łuski włosa pod wpływem temperatury i pary wodnej rozchylają się, dzięki czemu składniki odżywcze mogą łatwo dostać się do wnętrza włosa. W efekcie włosy są nawilżone i odżywione od wewnątrz, co przyspiesza ich odbudowę. Efekt jest bardziej widoczny niż podczas standardowej aplikacji kosmetyków regeneracyjnych.

Terapia Ozonowa – ile trwa?

Terapia ozonowa trwa około 20 minut. Zaraz po zabiegu włosy płukane są na przemian wodą ciepłą i zimną, co ma na celu zamknięcie ich łusek. Warto wspomnieć o tym, jak działa na włosy ozon. Ozon ma działanie bakteriobójcze oraz antyseptyczne, pozytywnie wpływa na cebulki, ukrwienie skóry, przyspiesza naturalny wzrost włosów. Po przeprowadzonej terapii ozonowej na pewno zauważysz poprawę w wyglądzie Twoich włosów. Zniknie problem z elektryzowaniem się włosów, staną się one bardziej sprężyste, łatwiej będziesz mogła je rozczesać. Warto też pamiętać, że w trakcie zabiegu do wnętrza włosa wnikają wartościowe substancje odżywcze i odbudowujące. Jednak z czasem, pod wpływem kolejnych myć, substancje te wypłukują się z wnętrza włosów. Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie ozonowania, zastanów się nad pełną kuracją, czyli 4-6 zabiegami w przeciągu miesiąca.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii ozonowej?

Na szczęście nie! Z powodzeniem możesz stosować saunę do włosów także w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz regeneracyjnymi. Na zabieg terapii ozonowej możesz umówić się o dowolnej porze roku.

Umów wizytę w salonie Royal’s już dziś. 

Twoje włosy zasługują na królewskie traktowanie.

Galeria

Przyjrzyj się efektom zabiegów ekskluzywnych.